Nieustanne narzucanie woli innych

Witam ciągle poniżanie narzucanie mi czegoś czego nie chce robić szkoła zaoczna do której nie chce chodzić a zostalam naamowiona przez rodzica i uległam ;( wcale ten kieruek mnie nie cieszy ;( co mam zrobić ? Relacje w ogóle z rodzicem się nie układają ciągle słyszę że jestem do niczego że kłamie ze nigdy w życiu mi nie zaufa ponieważ oklamalam tylko tym że pojechlam w inne miejsce niż powiedziałam ;( jak wyjść z tej sytuacji pomóżcie ;(

Absolutnie potrzebne jest ustalenie zdrowych granic-na ile rodzic może sobie pozwolić ingerować w pani życie i konsekwentne trzymanie się tej granicy przez panią. Jak czytam, mamy tu do czynienia również z ponizaniem,czyli agresją słowna... Potrzeba dużej pewności siebie, by umieć sobie z tym radzić. Myślę że podjęcie terapii psychologicznej pomoże pani ustabilizowac swoją sytuację, podbuduje pani samoocenę i pozwoli wprowadzać zmiany do relacji z rodzicem. Proszę pamiętać, że to pani decyduje i stanowi o sobie samej - absolutnie nikt nie ma prawa pani nic narzucać (nawet rodzic). Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Sprzeciw Pani wobec namówionej przez Rodziców szkoły jest jak najbardziej uzasadniony.
Doświadczyła już Pani, że ten kierunek nie odpowiada Pani.
Warto byłoby, żeby Sama Pani zastanowiła się, jaki profil szkoły zaciekawiłby i zaangażowałby Panią - porozmawiać o tym szczerze z Rodzicami.
Może warto byłoby wybrać się do Doradcy zawodowego?
Myślę, że rozsądna byłaby konsultacja z Psychologiem, w ramach NFZ, aby wraz z Nim poukładać swoje relacje z Rodzicami i dotrzeć do tego, czym chciałaby Pani zająć się zawodowo i co Pani sprawiałoby przyjemność.

Inspiracji w Nowym Roku,
Irena Mielnik-Madej