Nieustanne poczucie winy i analizowanie złych zachowań

Moim głównym problemem jest ciągłe poczucie winy i analizowanie tego co zrobiłam źle a w mojej ocenie wszystko co robię, robię źle. Ciągle analizuję i rozpamiętuję wspomnienia z dzieciństwa z przeszłości ogólnie i tylko same złe rzeczy. Jestem w bardzo nieszczęśliwym związku co dodatkowo mnie dobija. Boje się że ciągłe awantury i mój stan odbiją sie na mojej córce czego najbardziej się boję. Boje się że w końcu tego nie wytrzymam bo bardzo się męczę sama ze sobą.Czy to depresja z nerwicą?

Najlepszym wyjściem jest osobista wizyta u psychiatry lub psychologa w celu diagnozy i ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
pisze Pani o bardzo trudnym momencie w swoim życiu. Wyobrażam sobie, że musi być Pani po prostu ciężko. Życie w ciągłym poczuciu winy, analizując każde swoje zachowanie na pewno nie wpływa pozytywnie na Pani nastrój. Do tego nakłada się życie w niezbyt satysfakcjonującym związku. To wszystko prawdopodobnie sprawia, że Pani samopoczucie nie jest najlepsze. Proponuję rozważyć spotkanie z psychoterapeutą, z którym będzie Pani mogła o tym wszystkim porozmawiać. Być może są problemy, które można rozwiązać w zupełnie niedługim czasie. To może przynieść ulgę.
Pozdrawiam