Nieustanne zmęczenie i bóle głowy

Jestem nieustannie zmęczona, potrafię ucinać sobie kilka razy drzemki w ciagu dnia jeśli mam czas. Do tego towarzyszą mi bóle głowy. Niestety utrudnia mi to normalne funkcjonowanie, ponieważ cały czas chcę spać.

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Opisane przez Panią dolegliwości wymagają konsultacji lekarskiej. Lekarz POZ zleci podstawowe badania i ewentualnie pokieruje dalej do dalszej diagnostyki specjalistycznej. Jeśli nie uda się zweryfikować konkretnej przyczyny organicznej, proszę mieć na uwadze fakt, że podobne dolegliwości pojawiają się również w zaburzeniach nerwicowych czy depresyjnych. Pozdrawiam.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Poza samoistnymi bólami głowy, bóle głowy mogą być spowodowane zaburzeniami czynności tarczycy, anemią i wieloma wieloma innymi chorobami.
Proszę udać się do lekarza. Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.