Nieustannie czerwone oko po przebudzeniu - czy to jakaś choroba?

Od pół roku używam soczewek kontaktowych. Mam wadę -1.5 w jednym i w drugim oku. Nie mam żadnych przeciwwskazań do ich noszenia, jednak gdy rano budzę się lewe oko jest czerwone. Po dłuższym noszeniu soczewek także nie ma naturalnego koloru, tylko jest delikatnie ciemniejsze. Nie wiem jak mam to wytłumaczyć przez internet. Nie jest ono w każdym razie czerwone (wtedy po dłuższym noszeniu). Wracając do ranka, gdy odczekam około 5 min. to oko powraca do normalnego koloru.

Kilka miesięcy temu byłam u okulistki, lecz nic nie znaleziono w mym oku, żadnej choroby, zapalenia. Wiem, że ciężko jest powiedzieć co to może być, lecz może mieli Państwo już doświadczenie z takim przypadkiem? Jeśli tak co to może być? Dodam także, że oczy mi nie ropieją, nie odczuwam bólu, dokładnie myję ręce przed założeniem i zdjęciem szkieł, codziennie zmieniam płyn i wymieniam pudełeczko do ich przechowywania. Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywane przez Panią dolegliwości nie nasuwają podejrzenia żadnej konkretnej jednostki chorobowej, zwłaszcza, że nie było żadnych uchwytnych zmian w badaniu okulistycznym. Zaczerwienione oko po obudzeniu, co po chwili samoistnie przechodzi, może być po prostu zatarciem, podrażenieniem, może w czasie snu dochodzi w jakiś sposób do podrażenia tego oka.

W razie dołączenia jakichkolwiek innych dolegliwości, warto udać się na kontrolną wizytę do okulisty.

Serdecznie pozdrawiam!