Nieustanny ból głowy u 44-letniej kobiety

Witam.Mam44lata.Od kad skończyłam 14lat,prawie bez przerwy boli mnie głowa.Bol występuje zawsze w prawej skroni niekiedy wraz z okiem,zadko boli mnie lewa albo czoło,nie mam innych objawów typu wymioty,drętwienie kończyn,zaburzenia wzroku.Badam sie regularnie i aż dziw ze po przyjęciu tylu środków przeciwbólowych wyniki sa bardzo dobre,nigdy zaś żaden lekarz nie zlecił mi badania głowy,typu tomografia bądź rezonans.Bardzo proszę o radę,jestem tym juz naprawdę wykończona.Dziekuje i pozdrawiam.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem.
Diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI) pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak. W tym wypadku, biorąc pod uwagę przewlekłość bólu głowy jednak mało prawdopodobną przyczyną jest guz mózgu, więc proszę się nie denerwować.

Właściwe rozpoznanie i zaklasyfikowanie bólu głowy pozwala dobrać skuteczne leczenie. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
W przypadku bólu przewlekłego lekarz może zastosować leki przeciwdepresyjne.