Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieustanny lęk bez powodu

Czuje nieustanny lęk bez powodu, nie rozumiem świata, boję się patrzeć przed siebie, bo nie rozumiem dlaczego widzę to a nie coś innego, mam ataki paniki, uczucie niepokoju i wiele objawów somatycznych. Jeden lekarz psychiatra powiedział, że to psychoza, drugi, że nerwica lękowa. Neuroleptyki wytwarzały u mnie silniejszy lęk. Od drugiego dostałam Eliceę,boję się ją brać, bo nie wiem, czy to w końcu dobra diagnoza. Co robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Niezależnie od Pani wątpliwości co do trafności diagnozy nie powinna Pani samowolnie decydować o odstawieniu leku - w ten sposób może Pani sobie zrobić tylko większą krzywdę rozregulowując dodatkowo układ nerwowy. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, trzeba znaleźć innego, a ponadto pomyśleć o kompleksowym podejściu do leczenia, czyli oprócz farmakoterapii włączyć psychoterapię.

0

Zachęcam do wizyty u psychologa (poza kontaktem z lekarzem), aby przyjrzeć się źródłom pani objawów i poszukać sposobów na poradzenie sobie z objawami lękowymi. To może potrwać, ale warto, aby znów cieszyć się życiem. Powodzenia!

0

Witam, jeśli ma Pani wątpliwości odnoszące się do diagnozy, a po lekach nie czuje się Pani dobrze warto ponownie zgłosić trudności swojemu lekarzowi prowadzącemu. Można też rozważyć konsultację u jeszcze jednego specjalisty. Ponadto zachęcam Panią do podjęcia bardziej kompleksowego leczenia. A mianowicie prócz podjętej farmakoterapii warto byłoby zaangażować się w proces psychoterapeutyczny. Pozdrawiam Agnieszka Nowogrodzka http://poznacsiebie.pl

0

Witam, Swoje wątpliwości powinien Pan zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Polecam także wizytę u psychologa - warto sprawdzić jakie są źródła problemu. Wizyta taka pomoże rozstrzygnąć dręczące Pana wątpliwości i pomoże wybrać właściwy rodzaj terapii. Myślę, że nazwa jednostki chorobowej jest mniej ważna niż realne cierpienie jakie przynoszą Panu objawy. Psychoterapia pomoże Panu dotrzeć do źródła problemu,dzięki czemu łatwiej będzie uporać się z dręczącymi Pana objawami. Polecam połączenie farmakoterapii z psychoterapia. Życzę Panu trwałej poprawy samopoczucia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy