Mężczyzna , 26 lat Mój problem to ciągły strach czy nie zaraziłem się kiłą. Zrobiłem badania testami VDRL 4 tygodnie, 9 tygodni, 7 miesięcy. 9 miesięcy po ryzyku zakażenia. Moje objawy to po 3 tygodniach nagły ból gardła, biały język, ogólne zmęczenie i senność. później po 10 tygodniach wysypka. a teraz 10 miesięcy po zauważyłem przerzadzenie się włosów na głowie. Czy te wyniki mogły być fałszywie ujemne czy raczej wykryły by zakażenie. Dodatkowo wykonałem badania na EBV, chlamidioza, HIV, Mono, OB, CRP w normie
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • Kiła – Kiła to ogólnoustrojowa choroba zakaźna, która nieleczona charakteryzuje się przewlekłym przebiegiem z towarzyszącymi licznymi zmianami skórnymi. Kiła ta znana jest ludzkości od czasów renesansu. Posiada bogate nazewnictwo: syfilis, choroba francuska (w Rosji „choroba polska”, we Francji „choroba angielska”), przydomek dworski, choroba sekretna, choroba hiszpańska, syf, weneria, katar kanalicowy, ospa miłosna, niemoc kurewników i cudzołożników, a także wiele innych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: