Nieustanny trądzik a kuracje antybiotykowe

Od 10lat borykam sie z trądzikiem z wiekiem troche ustapił ale nadal pojawiaja sie pojedyncze syfki przeszedlem kilka kuracji antybiotykowych po których sie poprawialo ale tylko na pare miesiecy przy tym malo waze i zauwarzylem zaleznosc ze im wiecej cukru spozywam i pokarmow wysoko energetycznych tym moj stan cery sie pogarsza moje pytanie co mi moze dolegac??

Witam Pana,

Proponuje ograniczyć spożywanie cukrów a dietę wzbogacić o ryby morskie i oliwy pochodzenia roślinnego.
Proszę dobierać kosmetyki przeznaczone do cery łojotokowej i trądzikowej.
Na noc proszę stosować maści apteczne zawierające w swoim składzie kwas azelainowy.
Latem stosować preparaty z filtrami SPV 50 i nie opalać twarzy. Ponieważ słońce możne przejściowo poprawiać stan skóry jednakże w efekcie długofalowym trądzik powróci i to ze zdwojoną siłą.
Jeśli pojawiają się zmiany zapalne na twarzy zalecam wizytę u dermatologa aby przepisał do miejscowego stosowania antybiotyk lub leki na bazie pochodnych wit. A.

Pozdrawiam