Nieustępująca gorączka u dziecka

Dzien dobry, dziewczynka skonczyla 6 lat , poraz 4 w przeciagu polroku ma nawraoty temperatury ;41 stopni goraczka utrzymuje sie 2-3dni a CRP wynosi 150 /200 . Lekarze rozkladaja rece nie wiedza dlaczego i co sie dzieje, podaja antybiotyk , tabl.na obnizenie temp.i odsylaja do domu....badania krwi nie wykazuja bakterii w organizmie, badanie rentgenowskie tez nic nie wykazalo nie ma oznakow przeziebienia, ani zadnego bolu.Co robic gdzie szukac przyczyny ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, infekcje przebiegające z wysoką gorączką są niestety dość częste u dzieci, w przypadku >8 zakażeń w ciągu roku należy u córki wykluczyć zaburzenia odporności.
Jeżeli objawy choroby ustępują pod wpływem leczenia, to proszę pamiętać o stosowaniu leków do końca, zgodnie z zaleceniami lekarzy, nie należy przerywać terapii natychmiast po ustąpieniu dolegliwości.