Nieuzasadnione stosowanie antybiotykoterapii u dziecka

Witam, trochę odbiegam od prawidłowej idei aplikacji, ale chciałbym się dowiedzieć jak można przekonać kogoś do zaprzestania ciągłego podawania antybiotyków dziecku. Moja żona non stop podawała by córce antybiotyk nawet po 2 dniach stanu podgorączkowego i jednego dnia gorączki, tłumacząc to, że dziecko z epilepsją ma osłabiony uklad odpornościowy przez leki podawane na epilepsję. Nie chcę aby układ odpornościowy dziecka był zniszczony.

Witam serdecznie. Od lekarza mam informację, którą zapewne i Pan posiada, że antybiotyki działają wyłącznie na infekcje bakteryjne. W przypadku infekcji wirusowych (a takich jest większość) osłabiają jedynie organizm i nie powinny być stosowane. Sądzę jednak, że niejedną taką rozmowę Pan z małżonką przeprowadził, bezskutecznie. Proponowałaby więc, by namówił Pan żoną na wizytę u lekarza immunologa i żebyście Państwo mogli razem wysłuchać profesjonalnej opinii na ten temat. Małgorzata Danielewicz

Witam Pana
Można tej osobie zacząć mówić o tym że tak bardzo boi się o dziecko że jest w stanie niepotrzebnie dawać antybiotyki, że takie zachowanie wynika z miłości. Pisze Pan o takim lękowym sposobie radzenia sobie żony z chorobą dziecka. Myślę że dobrym pomysłem jest skorzystanie przez obydwojga Państwa z konsultacji rodzinnej u psychologa.
Anna Suligowska