Nieuzasadniony lęk i odrealnienie

W piątek poczułem ogromny nieuzasadniony lęk , wydawało mi się ,że dostałem ataku jakiejś choroby psychicznej, jednak po spożyciu cukry prawie natychmiast ustąpił , pozostał tylko strach i obawa o swoje zdrowie. od tego czasu czuję się odrealniony jakby odurzony . Dzisiaj ponownie odczułem ten sam lęk ,który ustąpił po zjedzeniu obiadu, jednak lekkie uczucie odrealnienia pozostaje.

Witam,

O ile dobrze się zorientowałam, skierował Pan swoje pytanie jedynie do działu związanego z psychologią.
Bardzo proszę moją wskazówkę traktować z ostrożnością ponieważ nie jestem lekarzem. Pozwoliłam sobie na to pytanie odpisać dlatego, ponieważ połączył Pan częściowe przynajmniej ustąpienie objawów lękowych ze zjedzeniem posiłku – podniesieniem cukru we krwi. Z moich doświadczeń zawodowych wynika, że opisane objawy czasem mogą pojawiać się w związku ze spadkiem poziomu cukru we krwi i mogą, ale nie muszą być związane z czynnikiem psychicznym. Osoby, które miały taki kłopot opisywały nagły przypływ niepokoju, czy lęku panicznego, lęku o zdrowie, poczucie przyspieszonego tętna, zwiększoną potliwość, zimne kończyny. Opisywały, że w tym stanie zazwyczaj odczuwały głód lub/i potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego – po pewnym czasie od zjedzenia objawy ustępowały.
Zachęcam, by skonsultował się Pan z lekarzem i opowiedział o swoich objawach. Dodatkowo zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Im bardziej całościowo potraktuje Pan siebie, tym myślę lepiej. Gdy przejdzie Pan diagnostykę, będzie wiadomo, jaki kierunek pomocy będzie najodpowiedniejszy.

Pozdrawiam