Niewiadomego pochodzenia lęk przed ludźmi

Mam 20 lat, studiuję. To dziwny problem, ale boję się jednego profesora na uczelni. Gdy go widzę, włącza mi się tryb "Walcz lub uciekaj." Nienawidzę tej postaci za poglądy, sposób prowadzenia wykładów. W domu "pluję" na niego, ale na uczelni drżę ze strachu, mam wrażenie, że ten człowiek jest Bogiem, który mnie ukarze. Jaka jest tego przyczyna i co z tym zrobić?

Zachęcam do konsultacji psychologicznej, Oprócz pomocy w wyjaśnieniu problemu, będzie można od razu uporać się z trudnością w psychoterapii.

Witam ! Pani problem jest związany z lękiem ale profesor może także uosabiać lęk przed tym z czym pani sobie nie może poradzić lub z przeżyciami jakich pani doznała wcześniej z inną osoba podobną do profesora. Proszę umówić się na wizytę do psychologa aby wyjaśnić przyczyny powstania problemu.
Pozdrawiam

Mgr Adam Horak Psycholog

Dość często bywa tak, że pewni uczeni głoszą mało popularne poglądy, które jednak zawierają spory ładunek mądrości i dobra. My uczniowie jednak na razie nie potrafimy tego dostrzec, bo jeszcze za mało wiemy, a szczególnie podczas pierwszych lat studiów. Zdarza się i tak, że pewnych nauczycieli pozornie nie darzymy sympatią, bo nie robią tego nasze koleżanki i koledzy, a my nie chcemy łamać solidarności grupy. Jednak studia wyższe to czas samodzielnego myślenia i kształtowania własnych poglądów. Niekoniecznie walka i ucieczka są tu dobrym rozwiązaniem. Dlatego może warto by spróbować bliżej zapoznać się z nieakceptowanymi przez Panią poglądami wykładowcy i merytorycznie podyskutować o nich z profesorem podczas wcześniej umówionego dyżuru dydaktycznego. Profesorowie lubią, gdy ktoś szczerze interesuje się ich przedmiotem a żaden z wykładowców nie jest ani Bogiem ani diabłem, naprawdę. Życzę Pani powodzenia w pracy nad własnymi lękami, uprzedzeniami, kształtowaniem własnych poglądów i oczywiście na egzaminie u Profesora.