Niewidoczny obraz USG genetycznego w 13 tygodniu ciąży

Witam, ostatnio robiłam pierwsze USG genetyczne był to 13 tydzień i 5 dzień jednak lekarz stwierdził sam, iż obraz jest mało wyraźny, czym to mogło być spowodowane? Usg było wykonywane przez powłoki brzuszne. Czy na jego wyraźność może mieć wpływ tuszy badanej kobiety? Czy byłam poprostu źle przygotowana na to USG??

Czasem trzeba kilkakrotnie wykonać USG aby otrzymać zadowalający wynik, szczególnie że obecnie wiążą na robiących USG bardzo rygorystyczne wymogi oceny płodu wyznaczone przez Sekcję USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i FMF.
Pozdrawiam.