Niewidoczny zarodek w 9. tygodniu

20 września miałam ostatnio miesiączkę testy ciążowe były dodatnie dziś powinien być 9 tydz. a w pęcherzyku płodowym nie widać w ogóle zarodka. Co to może oznaczać?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Na tym etapie powinny być już widoczny zarodek, brak zarodka jest objawem niepokojącym i wskazuje na ciążę bezzarodkową, czyli puste jajo płodowe. Może być to spowodowane zaburzeniami chromosomalnymi ,jeżeli nie dojdzie do samoistnego poronienia, konieczne będzie wyłyżeczkowanie.
Pozdrawiam