Niewielka ilość białka w moczu w 10tyg.ciąży
Witam,
zgłaszam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie. Jestem w 10tyg.ciąży, obecnie mieszkam w UK, gdzie wiadomo ciążą nie jest uznawana do 3 miesiąca, dlatego przyleciałam do rodziców, którzy mieszkają w Niemczech na pierwsze Usg. Usg, wyszło pomyślnie, maluszek ma 3,10cm i Pan Doktor powiedział, że wygląda wręcz perfekcyjnie.
Z nadmiaru wrażeń nie dopytałam się szczegółów, jest to moja pierwsza ciąża. Pan Doktor powiedział, że mam nadmiar białka w moczu, ale nie mówił tego w sposób niepokojący. Dopiero dzisiaj usiadłam przed komputerem i zaczęłam czytać na ten temat.
Proszę o waszą opinie. Bardzo się martwię i nie wiem jak mam zniwelować białko w moczu?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania
Witam,
Witam!
Nie wiem, czy jakieś inne badania były wykonywane oraz jaka była wartość białkomoczu (niepokojąca jest powyżej 0,5g/l). Jeżeli badanie ogólne moczu jest bez odchyleń (trzeba wykluczyć infekcję) oraz podstawowe badania krwi, nie ma zwyżek ciśnienia tętniczego (wzrost ciśnienia tętniczego zauważa się dopiero po 20 Hbd, ale może już wcześniej Pani miała problemy z nadciśnieniem), lekarz nie stwierdził obrzęków, to na daną chwilę sytuacja ta nie wymaga dalszego postępowania, tylko obserwacji i regularnych wizyt u lekarza.
Jeżeli chodzi o postępowanie profilaktyczne: