Niewielka ilość płynu w jamie brzusznej płodu w 22. tygodniu ciąży

Witam,jestem w 22 tyg ciąży, po wizycie u ginekologa stwierdzono niewielką ilość płynu w jamie brzusznej płodu, poza tym jest wszystko ok, czy mam się czym martwić

Aleksander Ropielewski

Zależy jak mało płynu (jak rozumiem chodzi o płyn owodniowy, a nie w jamie brzusznej płodu) stwierdzono. Małowodzie może wiązać się z ryzykiem chorób i komplikacji dla płodu, jednak kluczowe są bezwzględne wartości płynu.