Niewielki guzek pod łydką

Pod łydką, w okolicy stawu skokowego pojawił się niewielki guzek wyczuwalny pod skórą. Skóra w żadnym stopniu nie jest zmieniona. Noga nie boli przy poruszaniu, a guzek boli jedynie, gdy się go dotyka. Pojawił się 1,5 tygodnia temu (wtedy go zauważyłam). Co to może być? Czy to może być groźne? Czy mogę uprawiać sport do czasu zdiagnozowania na podstawie usg, na które niestety muszę zaczekać?

Szanowna Pani,
Bez zbadania nie jest niestety możliwe postawienie rozpoznania. Sugerowałbym ze sportem poczekać na diagnozę.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego