Niewielki guzek za uchem, drętwienie szyi i ból lewej pachy

Witam. Mam niewielkiego guzka za uchem na kości jest dosyć wyżej. Drętwieje mi strasznie szyja z lewej strony (tam gdzie guzek się znajduje), kuje często też pod szczęką. Na początku guzek bolał strasznie, teraz już nie, ale się nie zmniejsza. Drętwieje mi szyja czasem aż do łopatki, ucho czasem boli, ale ból nie jest mocny. Gdy schylam głowę boli mnie lewa strona szyi. Dzisiaj zaczęła boleć mnie lewa pacha-nie wiem co to ma coś wspólnego. Tak jest od 3-4 tyg. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wymaga Pani diagnostyki. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego celem wstępnego badania klinicznego i badań - EKG, badania krwi. Następnie, jeśli zostaną stwierdzone jakieś odchylenia w badaniu, prawdopodobnie zostanie Pani skierowana do neurologa.
Wskazana diagnostyka radiologiczna zmiany w obrębie głowy.
Po wykonaniu tych badań lekarze zdecydują o kolejnych etapach ewentualnej diagnostyki lub wdrożą odpowiednie leczenie jeśli zostanie stwierdzona konkretna przyczyna dolegliwości.