Niewielki kawałek wątroby w okolicy pęcherzyka żółciowego

Witam. Trafilem do szpitala z powodu kamicy pecherzyka zolciowego. Odbyl sie zabieg i usunieto mi woreczek. Nastepnego dnia podczas obchodu lekarskiego lekarz powiedzial mi ze nie mialem zadnych kamieni lecz niewielki kawalek watroby. Moj wczejsniejszy problem byl taki bo przez dluzszy czas nadluzywalem alkocholu. Chcialem sie dowiedziec z jakiej racji kawalek mojej watroby mogl zawedrowac do pecherzyka i jakim cudem ?

Witam.
Nie jest możliwe, aby kawałek wątroby znalazł się w pęcherzyku żółciowym. Jest to anatomicznie niemożliwe. Żółć może tworzyć takie złogi, które imitują wyglądem wątrobę. Więc może zazartował. Ostre zapalenie pęcherzyka może także wystąpić pomimo braku kamieni w pęcherzyku żółciowym. Pozdrawiam i życzę zdrowia