Niewielki naciek tkanki tłuszczowej i pobrubiała okrężnia

Ściana j. krętego w okolicy zastawki krętniczo -katniczej pogrubiała okrężnia / wzmacniająca sie po kontraście do 10 mm gr. na dł. około 5 cm od zastawki, w tej okolicy widoczny niewielki naciek tkanki tłuszczowej,Uwidoczniono również kilka węzłów chłonnych międzypętlowych w okol. zastawki kretniczo-kątniczej o śr. poniżej 1 cm.Obraz TK sugeruje zmiany zapalne.Śledziona prawidłowej wielkości ,homogenna przed kontrastem po kontraście ze zmiana ogniskową hipodensyjna o gęst. 60 h.U.. o śr 13 mm-?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie stanu zapalnego w obrębie błony śluzowej jelita grubego. Występuje także zmiana w śledzionie. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Witam serdecznie,

Tak jak w opisie napisał radiolog: obraz TK sugeruje zmiany zapalne.
Związku z powyższym sugerowałbym udać się do lekarza prowadzącego w celu włączenia leczenia.

Pozdrawiam.