Niewielki obrzęk śluzówki po ekstrakcji zęba

witam po ekstrakcji zeba lewej szostki gornej 3 lata temu w uk po x rayu 3 d w polsce badanie wykazalo niewielki obrzek sluzowki na przysrodkowej scianie lewej zatoki szczekowej 5 mm krople do nosa i antybiotyki nie pomagaja na zgrubienie sluzowki nosowej jak mozna wiec to wyleczyc majac wydzieline rzadka w nosie koloru bialego splywajaca mi przez gardlo

Witam serdecznie,
Należy w pierwszej kolejności sprawdzić na zdjęciu RTG czy nie ma obecnych zmian zapalnych w zębach. Jeśli są obecne, to należy przeleczyć kanałowo zęby. Jeśli wydzielina ma słony smak, możliwe, że będzie konieczna antybiotykoterapia.
W przypadku, kiedy nie stwierdzi się żadnej przyczyny zębopochodnej, należy udać się do laryngologa.