Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego

Mój MRI: L4/L5: Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykr., jego dehydratacja oraz dokanałowa centralna protruzja, z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego, z uciskiem na worek oponowy, bez wyraźnej impresji na korzenie L5. L5/S1: Obniżenie wysokości krążka międzykr., jego dehydratacja oraz dokanałowa centralna protruzja. Niewielkie zaostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgowych. W przyległych trzonach kręgów widoczne są zmiany degeneracyjne typu Modic II. Macica w tyłozgięciu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Podany wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.