Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L5-S a codzienny ból
witam. Codziennie boli mnie kręgosłup. Miałem zrobione zdjęcie rtg kręgosłupa krzyżowo - lędźwiowe w 2 rzutach. wynik Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1. Biorę leki przeciwblowe, ból nie mija. Co robi dalej _

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon