Niewielkie obszary leukoarajozy i drobne zmiany naczyniopochodne

Witam serdecznie. Mam 42 lata, w przypadkowo wykonanym badaniu MRI,niecałe 2 lata temu wykryto u mnie niewielkie obszary leukoarajozy i drobne zmiany naczyniopochodne, laczna objetosc 1.19ml.Badanie płynu ok, badanie neurologiczne ok, samopoczucie ok.W ciągu 20 miesięcy miałem 3 badania mri. Bez progresji. Wiem, że w przypadku takich zmian jak moje neurolodzy zalecają badanie kontrolne mri po 6 i 12 miesiacach.Czy kiedy w tym czasie nie ma zmian można wykluczyć choroby neurologiczne? Dziękuję.

Chyba niekoniczne tak częste badania MRI....
Lepiej oceniać stan kliniczny Jeśli wszystko dobrze, to OK
Konieczna pełna konsultacja z badaniami.
Ocena stanu ogólnego i neurologicznego.

W MRI osób cierpiących na przewlekłe zaburzenia krążeniowe, oddechowe, częściej opisywane zmiany naczyniopochodne , Sprzyja zmianom nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, lipidy, nadwaga, inne zaburzenia metaboliczne
Pozdrawiam