Niewielkie plamienia zamiast okresu

Witam. Mój problem polega na tym, że zamiast okresu miałam niewielkie plamienia z pochwy w dniach, w których mniej więcej powinnam mieć miesiączkę. Mój cykl jest nieregularny. Zrobiłam test ciążowy - wynik jest negatywny. Nie mam żadnych objawów nadchodzącej miesiączki. Razem z chłopakiem zawsze się zabezpieczamy. Czy mimo to mogę być w ciąży? Od kilku miesięcy zmagam się też z problemami gardła i ciężko stwierdzić co dokładnie mi dolega. Może jest to też spowodowane tym?Z góry dziękuję za odp

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest mało prawdopodobne. Poszczególne menstruacje mogą mieć różny charakter. Najczęściej jest to wynikiem niegroźnych wahań równowagi organizmu wynikających ze stresu, infekcji czy zmęczenia. Warto jednak udać się na rutynową wizytę do ginekologa, który przeprowadzi bezpośrednie badanie.