Niewielkie plamienie podczas stosunku

Od trzech miesięcy mam pewien problem. Okres mam 5 dni (wcześniej przez kilka lat trwał on 8 dni, ale po urodzeniu dziecka od 4 lat okres trwa 5 dni). Dwa dni po zakończeniu okresu, gdy współżyję z mężem, to pojawia się odrobinka krwi. Każde następne stosunki są w porządku. I tuż przed okresem (dzień czy dwa przed), gdy współżyję z mężem, to pojawia się niewielkie plamienie i za dwa dni okres. Czy powinnam się niepokoić tą sytuacją? Systematycznie raz do roku robię badanie USG dopochwowe. Ostanie rok temu - wszystko w porządku. Co roku wykonuję cytologię - ostatnia 4 miesiące temu - obfity wysięk zapalny. Żadnych innych dziwnych objawów. Czy ufdać się do lekarza?

Witam serdecznie!
Każde plamienie śródcykliczne jest objawem patologicznym wymagającym konsultacji ginekologicznej. W Pani przypadku, gdy plamienia mają miejsce w trakcie zbliżenia, należy przeprowadzić diagnostykę plamień kontaktowych. Do ustalenia właściwej przyczyny konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego, powtórzenie cytologii po zapewne mającym miejsce leczeniu przeciwzapalnym, być może wykonanie badań hormonalnych.
Pozdrawiam