Niewielkie plamienie zamiast okresu po przyjęciu tabletki Escapelle

Miałam wpadkę i zażyłam tabletkę poronną 2 dni po stosunku.. okresu dostałam 6 dni później.. następną 30 dni później ale to jest tylko niewielkie plamienie.. czy to przez ESCAPELLE? czy też prawdopodobnie jestem w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niewielkie plamienia mogą pojawiać się w trakcie stosowania antykoncepcji. Dodatkowym czynnikiem mogącym wpływać na plamienie jest zastosowanie ''tabletki PO''. Nie jest to co prawda tabletka poronna ale zaburza ona znacznie równowagę hormonalną a to może prowadzić do krwawień.