Niewielkie plamy krwi na papierze i bóle podczas wypróżniania

Witam. Mam bardzo krępujący problem. Podczas wypróżniania boli mnie odbyt i pojawiają się niewielkie plamy krwi na papierze. Od około miesiąca mój stolec przy wypróżnianiu zmienił swoją strukturę. Najpierw to twarde kuleczki dopiero potem jest już "normalny". Martwi mnie również to, że podczas gdy mój stolec jest luźniejszy to po wypróżnieniu strasznie piecze mnie odbyt. Żadnego swędzenia. Proszę o pomoc i poradę.

Witam
Najczęstszymi przyczynami krwawienia przy wypróżnianiu są guzki krwawnicze,
zwane również hemoroidami lub powstawanie szczeliny odbytu.
Krwawienie może być też objawem poważnej choroby jelita grubego.
Pojawienie się nawet niewielkiej ilości krwi należy skonsultować z lekarzem proktologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie