Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego

witam serdecznie. Mam 24lata ostatnio poszlam do lekarza z bolem gornej czzesci kregoslupa lekarz skierowala mnie do gabinetu rtg zrobiono mi zdj kregoslupa szyjnego i odc piersiowego. wynik; niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego , Szyjne; wyostrzenia krawedzi przystawowych w stawach unkowertebralnych , zachowana fizjologiczna lordoza szyjna prosze mi wyjasnic co to moze oznaczac pozdrawiam Weronika
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Dobry Wieczór,
Ma Pani niewielką skoliozę oraz prawdopodobnie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, proponuję skontaktować się z ortopedą w celu uzyskania szczegółowych informacji i ew. wdrożenia leczenia.
Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety