Niewielkie stłuszczenie wątroby a rzucenie palenia papierosów

Jesienia rzuciłem palenie stosujac Desmoxan. Wyniki badan wątrobowych się pogorszyly ALAT 103, ASAT 52, GGT 222. Morfologia i TP w normie. USG wykonywane co roku pokazuje niewielkie stłuszczenie wątroby - mam dość duza nadwagę. Mam skierowanie do gastrologa, ale na wizyte poczekam pare miesięcy, a mój lekarz rodzinny jest chyba bezradny. Nie stronie od alkoholu, ale znowu nie pije go regularnie. Biore regularnie Sylimarol od 3 lat kiedy stwierdzono infekcje wirusem CMV (cyto-megalo wirus).

Proszę się zdecydować na dietę a właściwie nowy styl odżywiania, waga spadnie i wątroba też będzie w lepszym stanie.
Co oznacza sformułowanie: nie stronię od alkoholu? Czy pije go Pan np 2-3 razy w tygodniu? Myślę, że gdyby ograniczył go Pan do 1-2 razy w miesiącu byłaby poprawa.