Niewielkie stłuszczenie wątroby w wyniku badania USG

Proszę o interpretację wyniku badania USG: wątroba o prawidłowej wielkości o niejednorodnej miernie wzmożonej echogeniczności, z licznymi nieostro ograniczonymi obszarami hipoechogenicznymi – obraz może odpowiadać obszarom niestłuszczonego miąższu, mniej prawdopodobne zmiany meta. Nadmieniam, że mam 38 lat, nie odczuwam żadnych dolegliwości, USG wykonywałem po raz pierwszy w ramach rutynowej kontroli.

Obraz wątroby w badaniu USG sugeruje niewielkie jej stłuszczenie (miernie wzmożona echogeniczność) oraz ogniska zmniejszonego stłuszczenia w miąższu wątroby (z licznymi nieostro ograniczonymi obszarami hipoechogenicznymi) bez cech obszarów typu meta, czyli przerzutów nowotworu (mniej prawdopodobne zmiany meta). Proszę z wynikiem udać się do lekarza, który zalecił USG. Celem ewentualnego pogłębienia diagnostyki wątroby wskazany byłby rezonans magnetyczny. Co do dalszego postępowania zadecyduje o tym lekarz prowadzący.