Niewielkie strefy podwyższonego sygnału zmian zwyrodnieniowych typu I wg Stollera

Dzień dobry. Problem polega na odczuwaniu bólu podczas biegania po wewnętrznej stronie rzepki. Wg opisu MRI w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczne są niewielkie strefy podwyższonego sygnału zmian zwyrodnieniowych typu I wg Stollera. Oprócz tego z ciele Hoffy znajduję się zbiornik płynu. Ortopeda przepisał mi zabiegi rehabilitacyjne, a także leki na odbudowanie chrząstki i przeciwzapalne. Dodał ze operacja nie jest konieczna. Zabiegi nie przyniosły nie przyniosły poprawy. Proszę o poradę.

Szanowny Panie,
Jeżeli leczenie nieoperacyjne nie przyniosło rezultatów sugeruje artroskopie stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu