Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 z minimalnym modelowaniem worka oponowego
Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników rezonansu. Mam bóle od prawie 2 lat, obecnie codziennie w lędźwiach i odcinku piersiowym kręgosłupa, ciężko ćwiczę na siłowni, ból głównie podczas długiego stania i pochylania się. Czy powinienem odbyć rehabilitację, masaże, fizjoterapię? Wnioski rezonansu: Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 z minimalnym modelowaniem worka oponowego powoduje umiarkowane zwężenie lewego otworu międzykręgowego L5S1.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
proszę udać się do fizjoterapeuty. Powinien zdiagnozować co Panu dolega. Opis rezonansu ma się nijak do Pana dolegliwości.
Pozdrawiam