Niewielkie wpuklenie się zbiorników nadsiodłowych

Dzień DObry miałam zlecony przez neuroloka wykonanie badania Rezonansu Magnetycznego po wykonaniu padania chcialabym poznac opinie wyniku prosze o rade co dalej i na czym polega ta choroba. 'Niewielkie wpuklenie sie zbiornikow nadsioddlowych przez przepone do siodla tureckiego na 5mm.W obrebie czesci gruczolowej przesadki mozgowej po str lewej widoczne ognisko hypointensywne w T1zal.obr ok3-4mm-nie mozna wykluczyc mikrogruczolaka.Poza tym przysadka mozgowa prawidlowej wielkosci.Prosze o porade

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany w obrębie przysadki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.