Niewielkie zacienienie prawego kąta przeponowo-sercowego, najpewniej zrosty
odebrałam dziś opis rtg kl.piersiowej-boje się o końcową opinię bo ogólnie wszystko w normie-moja obawa to to -cytuję-niewielkie zacienienie prawego kąta przeponowo-sercowego,najpewniej zrosty,wzmożony rysunek zrebowy.proszę o opinię bo trochę mnie to przeraża.czy możliwe ,że chodzi o byłe pęknięcie żebra lub 19lat temu podczas wypadku coś przeskoczyło mi między łopatkami,prześwietlenie robiono na uporczywy ból w mostku,pozdrawiam i dziękuję

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Proszę się nie przejmować, tego typu zmiany bez odchyleń klinicznych nie są znamienne i nie ma powodu do obaw. Jest to najpewniej stan po przebytym zapaleniu lub urazie.
Lek. Tomasz Budlewski
opisywane zmiany mogą wynikać z wypadku ale konieczne jest wykluczenie innych przyczyn. Proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.