Niewielkie zaczerwienienie fałdów nalewkowatych na granicy gardła i krtani

gastroskopia-proszę o wyjaśnienie miałam wykonanie badania z opisem podwójnym-tylko niewielkie zaczerwienienie fałdów nalewkowatych na granicy gardła i krtani -przełyk linia TZ(proszę o wyjaśnienie skrotu) wpust od strony przełyku winwersji, żołądek dwunastnica prawidłowe można podejrzewać refluks zołdkowy przełykowy NERD(znowu proszę o wyjaśnienie skrótu) objawy pozaprzełykowe-trzeba to leczyć co dalej

Lek. Katarzyna Szymczak

Linia Z to linia przejścia nabłonka przełyku w nabłonek żołądka, nerd to nienadzerkowe zapalenie przełyku, wskazane leczenie inhibitorami pompy protonowej.
Pozdrawiam