Niewielkie zaniki korowe mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych w wyniku MRI

Niewielkie zaniki korowe mozgu w okolicach czolowo-ciemieniowych Drobne ogniska plynowe w obrebie szyszynki W istocie bialej prawego plata czolowego podkorowo widoczne sa pojedyncze,niewielkie ogniska hiperintensywne w T2WI i T2FLAIR nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu.Obraz moze odpowiadac zmianom naczyniopochodnym?.poza tym obraz warstwy korowej , mozgu i zbiornikow przestrzeni podpajeczynowkowej prawidlowy, polipowate zgrubienie blony sluzowej w dolnej czesci zatoki szczekowej prawej. MRI

Witam. Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem przebytych epizodów niedokrwienia tkanki mózgowej. Powinna Pani/Pan kontrolować czynniki ryzyka predysponujące do występowania tego rodzaju epizodów (ciśnienie tętnicze krwi, poziom cholesterolu i glukozy). Oczywiście wynik powinien być również zinterpretowany przez lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.

Podany opis MRI:
" Niewielkie zaniki korowe mozgu w okolicach czolowo-ciemieniowych Drobne ogniska plynowe w obrebie szyszynki W istocie bialej prawego plata czolowego podkorowo widoczne sa pojedyncze,niewielkie ogniska hiperintensywne w T2WI i T2FLAIR nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu.Obraz moze odpowiadac zmianom naczyniopochodnym?.poza tym obraz warstwy korowej , mozgu i zbiornikow przestrzeni podpajeczynowkowej prawidlowy,
polipowate zgrubienie blony sluzowej w dolnej czesci zatoki szczekowej prawej. "
wskazuje na niewielkie zmiany, do interpretacji klinicznej
Jakie niepokojące objawy
Nie leczy się opisu.MRI ...Jakie czynniki ryzyka: nadciśnienie, migreny, nikotynizm??
Zdrowy tryb życia, kontrola ciśnienia, sport i relaks, spokój.
Pozdrawiam