Niewielkie żylaki u 67-letniej osoby

Mam 67 lat, nie choruję, na nogach mam niewielkie żylaki, choc bardziej to pajączki. Jest ich bardzo dużo. I kilka slalych zasinień ponad kostką. Mam skierowanie do poradni chirurgii ogólnej z rozpoznaniem: inne zaburzenia żył Kod (ICD10):I87 Zrobiłam badanie krwi: Fibrynogen 2,88 D-DIMER 960. Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza chirurga wg wskazań lekarza badającego.

Witam serdecznie, jeśli d-dimery są powyżej górnego zakresu normy, należy wykonać USG doppler, co da 2 odpowiedzi:
- czy jest zakrzepica,
- jeśli nie, jakie są możliwości leczenia żylaków- metody wewnątrzżylne: laser/RF/para, skleroterapia lub metody chirurgiczne.
Można wówczas zaplanować wykonanie zabiegu - i warto.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog