Niewielkiego stopnia pogrubienie śluzówki sitowia
Witam, prosze o interpretacje tk zatok: niewielkiego stopnia pogrubienie śluzówki sitowia. Bardziej nasilone zmiany śluzówkowe widoczne są w zatokach szczękowych, zwłaszcza w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej. Poza tym śluzówki zatok przynosowych nie sa pogrubiałe, powietzność jest zachowana. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie niedrozne, obrurowane przez pogrubiałą śluzówkę. Dużego stopnia skrzywienie przegrody w str. lewą.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Opis zatok może wskazywać na stan zapalny. Konieczna wizyta u lekarza otolaryngologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.