Niewłaściwy poziom cukru a cukrzyca

Dzień dobry, mam na imię Małgorzata i mam niewłaściwy poziom cukru we krwi 111 mg%, wiem że kiedyś byłby to wynik prawidłowy bo normy były od 80 do 120 mg%, ale wiem również, iż obecnie te normy znacznie zawężono i są od 70 do 99, i moje pytanie brzmi czy to jest już cukrzyca, czy stan przedcukrzycowy i czy można odpowiednią dietą z niego wyjść, czy jest za późno. Co robić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie jednego wyniku podwyższonej wartości glukozy we krwii nie można stwierdzić cukrzycy. Taka sytuacja jest wskazaniem do wykonania doustnego testu obciążenia glukzą .Oczywiście odpowiednia dieta z ograniczeniem węglowodanów może przynieść pozytywne rezultaty.