Niewyczuwalne tętno płodu - czy wszystko dobrze z ciążą?

Witam!
Jestem w 23 tygodniu ciąży i dziś podczas badania ginekologicznego lekarz nie mógł wyczuć tętna płodu poprzez brzuch. Niby było słychać, jak się rusza, ale nie było słychać tętna. Zrobiła mi USG, na urządzeniu, które chyba wojna widziała lepsze i było widać pulsujące serce. Ja jakoś nie jestem przekonana, że wszystko jest dobrze i ciągle jestem niepewna, co do tego USG.
Dodam tylko, że ostatnio mój brzuch robi się twardszy i czasem boli. Czy mimo to że nie było słychać tętna, wszystko jest dobrze i mam wierzyć w obraz USG?
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam i dziękuję!

Witam serdecznie!
Badanie KTG w tak wczesnej ciąży może być trudne do wykonania. Dziecko jest jeszcze małe, a przestrzeń stosunkowo duża, więc przemieszcza się po całej macicy, stąd trudno go „namierzyć”.
Jeżeli obraz USG był prawidłowy, dziecko było żywe, ruchliwe a czynność serca prawidłowa, to znaczy, że nie ma się czego obawiać. Ważne jest także, że czuje Pani ruchy dziecka. Świadczy to bowiem o jego sile i zdrowiu.
Pozdrawiam