Niewydolność krążeniowo-oddechowa jako powód śmierci

witam mój mąż 4 11 2015 miał wypadek. Wypadł z pontonu przepłyną ok 100m w zarośniętej wodzie a wkoncu 2m od trzciny zginął pod wodą. Po sekcji okazało się że nie utoną tylko miał ostrą niewydolność krążeniowo- oddechową wywołaną przerostem mięśnia sercowego. I to tyle co napisali ale ja chciałabym wiedzieć więcej bo nic nie rozumiem z tego. Niech mi ktoś wyjaśni to zagadnienie.

Lek. Tomasz Budlewski

Wygląda na to iż mąż chorował na serce i jego serce było przeciążone. Czy mąż chorował na nadciśnienie tętnicze? Serce męża podczas stresu i wysiłku jaki był wywołany nagłą sytuacją w jakiej się znalazł zostało jeszcze bardziej przeciążone co spowodowało niewydolność krążeniowo-oddechową, a w efekcie mąż znalazł się podwodą co nie oznaczało utonięcia. W sekwencji pierwsza była niewydolność krążeniowo-oddechowa.