Niewydolność oddechowa hipoksemiczna

Mam 87 lat, problemy z oddychaniem. Rozpoznanie poszpitalne: J90 guzek płuca prawego prawdopodobnie poswoisty. Niewydolność oddechowa hipoksemiczna. Przy przyjęciu do szpitala markery zapalne. Płyn w prawej jamie opłucnowej o ichtiologi przesiękowej. Powiększone węzły chłonne. Zmiany włoknisto-marskie w szczytach płuc. Stan po zawale ściany dolnej serca. Tchawica o zniekształconym skręconym przebiegu. Mam pytanie czy to co zostało rozpoznane, zwłaszcza guzek zagraża bezpośrednio mojemu życiu ?

Guzek jest najpewniej"starą" zmianą. Natomiast istotne jest czy ewentualny proces swoisty( tbc) jest aktywny czy wygaszony- konieczna wizyta pulmonologiczna