Niewydolność serca NYHA a powrót do zdrowia

Czy niewydolność serca III NYHA, powstała po zatorze płucnym (niskiego ryzyka)( jest wyleczalna? Czy jest szansa na powrót do zdrowia? Chociaż na tyle aby tata mógł spacerować bez meczenia się, bo teraz porusza sie jedynie po domu i wiecej lezy w łóżku niż chodzi. Od ponad 2 msc bierze procoralan 5, warfin, triplixam. Cholesterol prawidłowy, w rodzinie nikt nie chorował na serce.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

szansa jest ale nic nie można obiecać. Ojciec powinien próbować poruszać się do momentu wystąpienia duszności aby stymulować rekonwalestencje po zatorze.

Pozdrawiam.