Niewydolność wielonarządowa po wycięciu pęcherzyka żółciowego a zgon po 5. tygodniach

Dobry wieczór. Chciałam spytać, czy jest możliwość, że przy niewydolności wielonarządowej po wycięciu pęcherzyka żółciowego przy udzieleniu natychmiastowej pomocy może nastąpić zgon po ponad pięciu tygodniach?

Niewydolność wielonarzadowa to stan w którym większość organów nie działa. Jeśli nie działa to człowiek umiera. Może się to zdarzyć po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego. Zdarza się to wyjątkowo rzadko ale jednak zdarza. Przyczyny takich powikłań bywają rozmaite. Pewnie przez te pięć tygodni lekarze ratowali pacjenta ale nie dali rady.

Witam,
Niewydolność wielonarządowa mówi o tym że wiele narządów nie funkcjonuje i często jest to przyczyną śmierci. Czasem, pomimo prawidłowej terapii, zastosowanej w odpowiednim czasie, organizm nie podejmuje walki i dochodzi do takiej właśnie niewydolności