Niewydolność zastawki dwudzielnej serca a jazda na rowerze

1.Czy osoby z niewydolnością zastawki dwudzielnej mogą jeździć na rowerze minimum 3 razy w tygodniu, bądź wykonywać inne ćwiczenia cardio? Będąc na wizycie u kardiolga(w czerwcu), pani badając mnie powiedziała: "słychać byle jakie szmery". 2.Czy ćwiczenie siłowe również mi nie zaszkodzą? Zależy mi na aktywności fizycznej.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, zależy jaka wada u Pani występuje i o jakim stopniu. Konieczna jest wizyta u kardiologa, ktory wykona badanie echo serca i wskaze mozliwosci aktywności fizycznej. Pozdrawiam.