Niewydolność zastawkowa dość znacznego stopnia

usg kończyny dolnej ujście VSM rozbudowane, zastawka w ujściu VSM niewydolna. Szerokość ujścia ok. 8 mm, szerokość VSM ok. 6mm. VSM niewydolna na udzie na poziomie kolana, poniżej na podudziu wąska, mało wydolna łączy się w kilku miejscach z pojedynczymi żylakami. VSP wąska wydolna. Niewydolność zastawkowa dość znacznego stopnia.

Witam serdecznie, zalecam konsultację naczyniową - warto zaproponować leczenie zabiegowe, małoinwazyjne (EVLT, RFITT, SVS) lub klasyczne (stripping). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog