Niewydolność żył głębokich i 50% drożności

Mam niewydolność żył głębokich prawa noga, USG 50% drożności, biorę sintrom przeciwzakrzepowy, łydka, kostka opuchnięta, czasami ubieram uciskowe pończochy, pytanie czy masaż limfatyczny przy pomocy aparaty z zakładanym rękawem na noge może coś pomóc, firmy oferują masażery pneumatyczno-limfatyczne, np. firma maxstar, czy wg -pana warto wydać około 1500 na taki masażer, dziękuję za opinie

Takie masażery raczej powinno się użytkować w przypadku obrzęków limfatycznych, a nie w przypadku niewydolności żylnej zwłaszcza z wykrzepianiem. Raczej bardziej korzystne będzie stosowanie stałej terapii uciskowej, a nie masażerów.