Niewydolność żylna a praca siedząca

Od kilku lat borykam się z niewydolnością żylną. Wszystko zaczęło się od rozpoczęcia stałej pracy - 8 godzin przy biurku. Nogi mi puchną, mam bardzo widoczne żylki. Zażywam Diosminex w tabletkach i w żelu, ale nie widzę poprawy. Stosuję też czasem rajstopy uciskowe. Jak mogę jeszcze sobie pomóc?

Na pewno rajstopy uciskowe należy stosować codziennie przynajmniej w godzinach pracy. Stosować żel z heparyną miejscowo oprócz diosminy doustnie. Spełniać wszelkie zalecenia jak w przypadku żylaków kończyn dolnych (dostępne dokładnie np. w internecie). Oprócz tego wskazana byłaby konsultacja chirurga naczyniowego celem ewentualnej kwalifikacji do zabiegu jeśli leczenie zachowawcze nie pomoże.