Niewydolność żylna a zawał serca

Witam mam pytanie mój tata trzy tygodnie temu miał zawał serca,po koronografii wyszedł na piąty dzień ze szpitala.8 lipca pojechała z nim do lekarza rodzinnego ponieważ wydawał mi się spuchnięty okazało się że lekarz rodzinny stwierdził ostrą niewydolność.Po wszystkim założyli mu cewnik i do dziś go ma,ale martwię się ponieważ wraz z moczem pokazuje się krew,której jest bardzo duże po podaniu leku CYCLONAMINE 250 MG trzy razy po dwie na moment jest lepiej.Ale martwię się czy to normalne?

Po koronarografii prawdopodobnie ojciec ma wstawiony stent (przynajmniej jeden) Aby nie doszło do kolejnego zawału musi dostawać leki przeciwkrzepliwe dla utrzymania stentu. Mając cewnik moczowy może się pojawiać krwisty mocz (bo bierze leki przeciwkrzepliwe). Należy co jakiś czas kontrolować poziom hemoglobiny. Chyba że krwiomocz jest bardzo obfity, wówczas należy skonsultować się z lekarzem urologiem.